Antyszczepionkowcy.biz to autorska gra karciana dla 2 do 4 osób. Podczas trwającej od 15 do 45 minut dynamicznej rozgrywki Gracze wcielają się w rolę hochsztaplerów rywalizujących o fotel Pierwszego Prezesa Naczelnej Izby Antyszczepionkowej. Żeby uzyskać ten tytuł inwestują w bezużyteczne Produkty i starają się zdobywać Wpływy. W drodze do zwycięstwa mogą im przeszkodzić jedynie choroby, które wraz z ich działaniami stają się coraz bardziej niebezpieczne!

16.03 ruszyła kampania crowdfundingowa gry antyszczepionkowcy.biz na portalu PolakPotrafi.pl. Wsparcie internautów umożliwiło zebranie kwoty niezbędnej do wydania gry… w ciągu 14 minut od oficjalnego startu zbiórki!

Wydanie gry jest połączone z akcją zakupu szczepionek na cele charytatywne: pierwotnie od każdego zakupionego egzemplarza (aktualnie ok. 700 sprzedanych) miała być zakupiona jedna szczepionka. Jako następny z celów zbiórki opublikowano próg, po którego osiągnięciu liczba zakupionych szczepionek zostanie podwojona. Tym bardziej miło nam ogłosić, że zostaliśmy patronem medialnym projektu!

Na fali niewiedzy i sceptycyzmu żeruje „medycyna alternatywna”, która oferuje cudowne sposoby na ratowanie zdrowia, niemające żadnego umocowania w nauce, ale za to przynoszące oszustom całkiem spore przychody. Gra jest inspirowana pracami patrona, dr. hab. Marcina Napiórkowskiego, specjalisty od tzw. “mitologii współczesnej”, który w swoich publikacjach wyjaśnia, jak rozmawiać ze zwolennikami teorii spiskowych oraz jak walczyć ze szkodliwymi mitami.

„Stworzyliśmy grę edukacyjną uświadamiającą, w nieco przewrotny sposób, wartość szczepień ochronnych. Wierzymy głęboko, że takie projekty jak nasz są potrzebne i mogą realnie wpłynąć na dyskusję medialną o szczepieniach, być może nawet przekonać niektórych rodziców do szczepień” – mówią twórcy gry, Aleksandra i Jakub Stefaniak. Aleksandra Stefaniak jest lekarką, doktorantką na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jakub Stefaniak to programista, w projektowaniu mechaniki gry wykorzystał m.in. doświadczenie z tworzenia systemów symulacyjno-treningowych dla Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej.

Link do zbiórki: http://antyszczepionkowcy.biz/zbiorka
Cena Early Birds (do końca marca): 59 zł z już wliczoną przesyłką.
Gra w wersji do samodzielnego druku zawsze będzie bezpłatna.